Травень — прекрасний місяць для вшанування Пресвятої Богородиці, але протягом нього ми маємо напрочуд мало офіційних, загальних свят на Її честь.
Це робить ще важливішим святкування одного з найновіших марійних свят, внесених до Загального Римського календаря.
Папа Франциск встановив це свято у 2018 році декретом від 11 лютого, у 160-ту річницю об’явлення Марії в Лурді.
У виборі дати цього свята є свій сенс, оскільки Діва Марія має глибокий зв’язок із подіями П’ятдесятниці. У Діяннях апостолів описано, що апостоли молилися спільно з Божою Матір’ю:
«Всі вони пильно й однодушно перебували на молитві разом з жінками і Марією, матір’ю Ісуса, та з його братами» (Діян 1,14).
Ось чому образи П’ятдесятниці зазвичай зображують Марію в центрі сюжету в оточенні апостолів, на яких сходять язики полум’я.
Тому в понеділок після П’ятдесятниці ми можемо наслідувати цей приклад, молячись разом із Марією про дар Святого Духа.
Крім того, згідно з офіційним декретом, свято було встановлене, щоб «допомогти нам пам’ятати, що зростання у християнському житті має ґрунтуватися на Таємниці Хреста, на жертві Христа у Євхаристійній Трапезі і на Матері Відкупителя й Матері відкуплених — Діві, яка приносить свою жертву Богові».
Тому «уважно розглянувши, наскільки поширення цієї побожності може сприяти зростанню материнського почуття Церкви у пастирів, чернецтва та вірних, а також зростанню справжньої марійної побожності, Папа Франциск постановив, щоби спомин Пресвятої Діви Марії, Матері Церкви, був внесений до Римського календаря на понеділок після П’ятидесятниці і відтепер святкувався щороку».
Ви можете досі забувати про це свято, оскільки воно дуже нове і припадає на понеділок, але слід докласти всіх зусиль, щоб молитися разом із Марією у радісний час після П’ятдесятниці.


фінансово.
Щиро дякуємо!