Братство св.Пія X (SSPX) оголосило імена чотирьох священників, яких 1 липня буде висвячено на єпископів без дозволу Папи Лева XIV.
Генеральний дім Братства опублікував відповідну заяву 26 травня — після того, як Ватикан попередив, що план висвятити єпископів без папського мандату становитиме «схизматичний акт» і потягне за собою покарання у вигляді відлучення від Церкви.
Свячення відбудуться в семінарії Братства в Еконі, Швейцарія.
Як повідомляє EWTN News, єпископські свячення приймуть четверо отців: Паскаль Шрайбер (Швейцарія), Майкл Голдейд (США), Мішель Пуансіне де Сіврі (Франція) і Марк Анап’є (Франція).
У заяві Генерального дому SSPX зазначено, що рішення продовжити підготовку до свячень було ухвалено «в дусі поваги до верховної влади Вселенської Церкви» і стане «послугою, наданою душам і Церкві посеред цієї безпрецедентної кризи віри».
SSPX, що відправляє виключно традиційну латинську («Тридентську») Месу, має доктринальні розбіжності з певними вченнями й реформами Другого Ватиканського собору, зокрема щодо релігійної свободи і ставлення Церкви до інших віросповідань.
Рішення провести свячення без папського схвалення було підтверджено листом генерального настоятеля SSPX отця Давіде Пальярані від 18 лютого після переговорів з Дикастерієм віровчення, які зайшли в глухий кут на початку того ж місяця.
На момент публікації цієї новини пресслужба Святого Престолу не відповіла на запит журналістів про коментар.


фінансово.
Щиро дякуємо!