30 травня 2026 року росіяни знищили православну церкву Різдва Пресвятої Богородиці у селі Закітному на Слов’янському напрямку.
Про це на телеграм-каналі повідомила 81 окрема аеромобільна Слобожанська бригада ДШВ ЗСУ. Окупанти скинули з дрона запалювальну суміш на покрівлю храму. Зазвичай таку зброю ворог застосовує для випалювання деревʼяних будівель та бліндажів. Внаслідок влучання церква повністю вигоріла.
«Я сподівався, що в селі церква простоїть до кінця і після звільнення нашими воїнами я зможу туди повернутись, але росіяни… Бог їм суддя», — прокоментував капелан 81 бригади ієрей Ярослав, цитує 5 канал. Для нього церква мала особливе значення: він особисто там проводив богослужіння, коли село ще не було на лінії фронту.
Це вже друге знищення церкви в Закітному за її історію. Вперше її знищила радянська росія в межах антирелігійної кампанії у 1930‑ті роки. Сучасний храм православна спільнота села збудувала у 2009–2010 роках; освятили церкву 31 липня 2010 року.


фінансово.
Щиро дякуємо!