8 липня 2024 року архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, передав карету «швидкої допомоги» Тернопільській обласній клінічній лікарні.
Це стало можливим завдяки тісній співпраці Львівської архідієцезії та Відділення швидкої допомоги у Бєльську-Бялей у Польщі. Обладнане авто було відповіддю на прохання очільниці департаменту охорони здоров’я Тернопільської області п. Ольги Ярмоленко — по змозі підсилити автопарк обласної лікарні реанімобілем.
![](https://credo.pro/wp-content/uploads/2024/07/Митрополит-Мечислав-передав-Тернопільській-лікарні-карету-швидкої-допомоги-1-700x468.jpg)
Це вже друга карета «швидкої допомоги», яку Львівська архідієцезія передала для Тернопільської обласної клінічної лікарні. З початком повномасштабного вторгнення шпиталь переобладнав частину своїх операційних блоків та післяопераційних палат під надання допомоги пораненим військовим. Щотижня до Тернополя евакуаційними поїздами доправляють поранених з фронту і медзаклад має велику потребу в реанімобілях для транспортування пацієнтів у критичному стані.
![](https://credo.pro/wp-content/uploads/2024/07/Митрополит-Мечислав-передав-Тернопільській-лікарні-карету-швидкої-допомоги-3-700x468.jpg)
Разом із каретою «швидкої» архієпископ передав лікарні також медикаменти і медичний одяг. А при передачі ключів зазначив, що такі жести передусім є виявом солідарності й підтримки у важкі часи, тож заслуговують на особливу вдячність.
На своїй сторінці у Facebook представники Бєльської служби швидкої допомоги написали, що для них це радість — могти зробити свій внесок у покращення медичної опіки для пацієнтів в Україні, адже кожна «швидка допомога» — це шанс урятувати більше людських життів.
![](https://credo.pro/wp-content/uploads/2024/07/Митрополит-Мечислав-передав-Тернопільській-лікарні-карету-швидкої-допомоги-4-700x468.jpg)
Подякував благодійникам також і виконувач обов’язків начальника Тернопільської ОВА Володимир Важинський. Він зазначив, якою важливою та цінною є така підтримка для медзакладів, що борються за життя українських воїнів і докладають чимало зусиль, щоб надати якісну та кваліфіковану допомогу постраждалим на війні.
![](https://credo.pro/wp-content/uploads/2024/07/Митрополит-Мечислав-передав-Тернопільській-лікарні-карету-швидкої-допомоги-8-700x468.jpg)