22 cічня 2020 р. у відбулася спільна різдвяна зустріч католицьких спільнот і рухів Кам’янця-Подільського та його околиць.
Вона розпочалася урочистою Службою Божою в катедрі свв.Апостолів Петра і Павла і продовжилася святковою вечерею та фестивалем колядок в елітному готельному комплексі «Клеопатра». Святу Месу очолив єпископ-ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський. Йому співслужили єпископ-помічник Ян Нємєц та священники обох обрядів Католицької Церкви, зокрема о.Макарій Солюк та о.Пантелеймон Саламаха ЧСВВ.
![](https://credo.pro/wp-content/uploads/2020/01/82834819_753350115154641_661849430906896384_o-700x933.jpg)
У проповіді єпископ Ян зосередив увагу на зціленні сухорукого у синагозі, яке Ісус звершив суботнього дня. Єпископ сказав, що «цим чоловіком, який слухає Боже Слово і має суху руку, є кожний з нас. Суха рука означає, що після первородного гріха людина не вміє прийняти дару і не вміє дати його іншим; не вміє прийняти любов і сама не вміє любити. Наслідком гріха є хвороба закам’янілого серця. Тому перше, щоби зцілити цю суху руку, треба повірити серцем, що Бог мене любить і хоче обдаровувати своїми дарами. Можливо, є люди, які не вірять, що щось можна отримати задарма, думають, що за все треба платити. Це й означає мати закриту, суху руку, бо перш ніж навчитися давати — потрібно вміти приймати дари. Це хвороба сухої руки і скам’янілого невдячного серця. І цьому сутність Різдвяних свят: Бог нам дав себе, щоб ми Його передали далі. Ісус хоче дати нам так багато, хоче нам дати самого себе під час цієї Євхаристії і хоче, щоб ми Його любов занесли іншим».
Розділити з єпископами радість Різдвяних свят прийшло близько 500 осіб з усіх спільнот, які діють у католицьких парафіях Кам’янця-Подільського. Зокрема, були Лицарі Колумба, Віднова у Святому Духові, Неокатехуменальна Дорога, Домашня Церква, Рух «Віра і Світло», Францисканський орден світських, Рух Назаретських Родин, Легіон Марії, молодіжне душпастирство та інші. Також прибули представники з Хмельницького та Дунаївців. Спеціальними гостями свята була місія «Ad Gentes» св.Мельхіора Гарсії Сампедро і св.Адаукта мученика з Києва, з її пресвітером о.Іллею Борячуком. Вона складається з багатодітних сімей з Іспанії, Італії та України, декількох сестер та помічника (соція) священника, які провадять формацію на Неокатехуменальній Дорозі та відчули покликання проповідувати Добру Новину туди, де їх пошле Церква.
![](https://credo.pro/wp-content/uploads/2020/01/82583096_753351505154502_9028537695944572928_o-700x442.jpg)
Як сказали самі організатори, спочатку планувалося зробити лише традиційну вже зустріч єпископа з членами Домашньої Церкви, але потім владиці Леону прийшло натхнення зібрати разом усі спільноти, щоб вони перезнайомилися, а також дали свідчення віри. Як виявилося, вільне місце у готелі було лише на вечір 22 січня, тобто у День Соборності України й під час Тижня молитов про єдність християн. Запрошені вірні могли на власні очі побачити різноманітність Католицької Церкви, зібраної своїми Пастирями на святкування Таїнства Євхаристії. У світі (і християнстві), поділеному конфліктами та суперечками, — це видимий знак братерської любові між різними церковними харизмами, які хоча й перебувають в одній Церкві, та зберігають свою власну неповторну сутність, стиль і способи вираження однієї й тієї ж самої апостольської та католицької віри.
![](https://credo.pro/wp-content/uploads/2020/01/82763485_753351451821174_1148341574820691968_o-700x412.jpg)
У програмі святкування були різноманітні конкурси й запитання, зокрема про кількість католиків в Україні та дієцезії, найчисельніше зібрання вірних у незалежній Україні, та скільки було єпископів Кам’янець-Подільської дієцезії.
Тут можна було відчути дію Духа Святого, що творив єдність і сопричастя у різноманітті. Адже католицизм — це єдність у сутності спільної віри, свобода у зовнішніх формах її вираження, а в усьому — любов заради більшої Божої слави.
![](https://credo.pro/wp-content/uploads/2020/01/82766753_753353378487648_1031746793420881920_o-700x475.jpg)
![](https://credo.pro/wp-content/uploads/2020/01/82782726_753352555154397_633585969118838784_o-700x525.jpg)
![](https://credo.pro/wp-content/uploads/2020/01/82838899_753350225154630_971568894240096256_o-700x525.jpg)
![](https://credo.pro/wp-content/uploads/2020/01/82905820_753351861821133_6259926589245489152_o-700x525.jpg)
![](https://credo.pro/wp-content/uploads/2020/01/83013241_753353781820941_911297884463300608_o-700x525.jpg)
![](https://credo.pro/wp-content/uploads/2020/01/83811133_753353221820997_8054166137975341056_o-700x525.jpg)