Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій оприлюднила на своєму сайті заяву з приводу обстрілів, яких зазнала Україна протягом 13‑14 травня 2026 року. Масована атака містила удари крилатими ракетами, балістичними ракетами наземного та повітряного базування, а також понад 1500 дронів.
Від цього шаленого обстрілу постраждали міста по всій Україні, загинуло й було поранено багато людей, також дітей. У Києві сьогоднішня п’ятниця 15 травня оголошена днем жалоби за загиблими.

Як зазначає заява ЦРЦіРО, росія, попри те, що залишається постійним членом Ради безпеки ООН, «вкотре демонстративно знехтувала міжнародним гуманітарним правом та показала всьому світу свою повну аморальність, злочинну й людиноненависницьку природу ідеології та практики рашизму — сучасного фашизму». Тому українська Рада Церков укотре закликає постійних і непостійних членів Радбезу «проявити рішучість і волю до встановлення справедливого миру та засудити Російську Федерацію, яка розв’язала і веде агресивну війну проти України, чинить злочини проти людяності під виглядом так званої ‘спеціальної військової операції’, а також сприяє поширенню військових конфліктів у світі».
Також ВРЦіРО закликає держави світу «посилити санкції щодо РФ, російських політиків та членів їхніх родин, а також щодо російських релігійних діячів, які є співучасниками злочинів проти людяності в Україні, схвалюючи та заохочуючи їх».
Релігійні очільники України дякують Силам ППО та кожному українському захисникові. Рада Церков дякує рятувальникам, медикам і службам життєзабезпечення, і молиться за постраждалих від російського терору. «Нехай Бог дає їм сили у боротьбі проти зла. Нехай Бог укріпить і втішить їх!»
Заява завершується словами національного духовного гімну: «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!»


фінансово.
Щиро дякуємо!