Унаслідок масованої російської атаки на Київ у ніч проти 24 травня пошкоджень зазнали Домініканський монастир та Інститут релігійних наук святого Томи Аквінського. Вибухова хвиля після влучання ракети в сусідній будинок вибила десятки вікон і дверей, а також пошкодила каплицю та вітражі.

У ніч проти 24 травня Росія здійснила масований комбінований удар по Україні, застосувавши 90 ракет, зокрема «Орєшнік», та 600 дронів різних типів. Унаслідок атаки загинули чотири людини, ще близько 100 постраждали. У Києві відомо про двох загиблих і 77 поранених. Пошкоджено або зруйновано близько 30 житлових будинків, а загалом у столиці постраждали близько пів сотні локацій.

Серед пошкоджених об’єктів — Домініканський монастир та Інститут релігійних наук святого Томи Аквінського. Про наслідки атаки повідомив у Фейсбуці отець Петро Балог OP.

«Внаслідок влучання ракети в сусідній з нами будинок вибухова хвиля винесла нам вікна і двері, як в Інституті, монастирі, так і в решті приміщень, всього біля 50 місць. Помаленьку прибираємо, бо в каплиці незабаром Служба Божа. До речі в каплиці повилітали вітражі, так само у Великій Аулі», — написав він.

Сусідній будинок біля інституту постраждав ще більше, а на Лук’янівці згоріли торговий центр і ринок.

«Рашисти цими своїми масованими ударами пробують ввести народ у паніку і страх, але скоріше за все це у них агонія… Як би там не було, сьогодні у нас урочистість Зішестя Святого Духа. Просимо Його про дар витривалості і миру в серці», — зазначив отець Петро Балог.

Він також наголосив, що Київ не переживав таких обстрілів від часу Другої світової війни.
«Ще такого звірського обстрілу Києва не було, від часу 2 Світової війни. Біля нас вдарила в будинок ракета, у нас вибило чи вирвало майже всі вікна і двері, а це понад 40 шт. Рашисти у своєму стилі ніби “памстілісь за Старобєльськ”. Деколи враження, що там керують якісь дикарі, а не люди», — написав він.

Головний настоятель домініканців в Україні отець Ярослав Кравєц OP повідомив, що ракета вибухнула поруч із монастирем близько 4:00 ранку.
«У ніч Зіслання Святого Духа Київ пережив потужну атаку. Безпосередньо перед світанком, близько 4:00 ранку, ракета зруйнувала будівлю поруч із нашим монастирем. У нашому монастирі було вибито та пошкоджено багато вікон і дверей. Постраждали наші келії — кімнати, у яких ми живемо, каплиця, актова зала та аудиторії Інституту святого Томи Аквінського», — написав він у Фейбуці.

За словами настоятеля, серед братів-домініканців та гостей монастиря постраждалих немає, однак поранення отримали мешканці сусідніх будинків.
«Це була одна з найстрашніших ночей у нашому районі від початку цієї війни. Просимо про Вашу молитву за нас», — зазначив отець Ярослав Кравєц.

Під час атаки постраждали також численні культурні установи столиці. Зокрема, пошкоджено будівлю Житнього ринку, яку торік внесли до переліку об’єктів культурної спадщини. Після удару в будівлі повибивало вікна.
Вибуховою хвилею пошкоджено фасад та вхідну групу Українського дому. Також постраждали приміщення Інституту літератури імені Тараса Шевченка, де через удари пошкоджено бібліотеку, книгосховища та більшість відділів установи, яка цього року відзначає сторіччя.

Пошкоджень зазнав і Національний художній музей України. У музеї повідомили, що вибухова хвиля пошкодила будівлю — пам’ятку архітектури, історії та монументального мистецтва національного значення. Працівники та колекція музею не постраждали.
Серйозних руйнувань зазнав Національний музей «Чорнобиль», який лише кілька днів тому відкрили після тривалого ремонту. За інформацією Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», будівля музею майже повністю знищена.
Також постраждали Київська мала опера, Поштова станція, протестантська церква Різдва Христового на Подолі та приміщення Київського муніципального академічного театру опери та балету.



фінансово.
Щиро дякуємо!